Shugrue, Greg Principal
Williams, Eric Assistant Principal (Last Names A-G)
Curtis, Elizabeth Assistant Principal (Last Names H-O)
Scoralick, Linda Assistant Principal (Last Names P-Z)
Menzies, Tracy-Ann Supervisor of Special Education
Lipinsky, Keith Athletic Director
Cornelis, Jane Secretary to Mr. Shugrue, Principal
Kellett, Karen Secretary to Mr. Williams, Assistant Principal
Norlander, Daisy Secretary to Mrs. Curtis, Assistant Principal
Shaffer, Maryanne Secretary to Ms. Scoralick, Assistant Principal
Robidoux, Tracy Secretary to Mrs. Menzies, Special Education
Salvatore, Tracey Counseling Secretary
Smeriglio, Carol Computer Scheduler
Martin, Christy Adult Education Programs
Kaplan, Hope Secretary, Adult Education Programs
Tudisco, Susan Secretary, Adult Education Programs
Hinz, Marianne Receptionist

Abraham, Michael Social Studies
Acosta, Araceli World Languages
Aguirre, Ana World Languages
Alexander, Nancy Science
Altenhof, Jody School Psychologist
Amenta, Alessandro English
Andrews, Suzanne Social Studies
Arias-Santos, Christine World Languages
Arnauckas, Jason Physical Education
Badaracco, Lawrence Special Education
Barboza-Josephson, Robin Science
Benson, Christine Health
Bergonzelli-Graham, Shana Business
Best, Kevin Math Department Chair
Bimonte, Andrew Business
Boothby, John Science
Brazauski, Amy English
Brennan, Michael Tech Ed
Bronn, Jeffrey English
Burkhart, Robert Physical Education
Campbell, Mary English
Cancro, Paul ESS
Casagrande, Rick English
Cervone, Linda Math
Coleman, Michael Science
Cotter, Sean Math
Cox, Jane English
Daley, Alicia Fine Arts
Daniels, Daryl Business
Del Mastro, Sara Science, Department Chair
DelMonico, Kathleen English
DeMichele, Kelly Guidance (Last Names Cr-G)
DeYorio, Kelly Math
DiFabbio, Joseph English
Donahue, Stephen Math
Duggan, Denise Health
Duncan, Kelly English
Eberts, Ryan Social Studies
Felten, Richard Science
Ferizovic, Jasmina English
Fermo, Jonathan Math
Fletcher, Stephanie Special Education
Furfaro, Mary Special Education
Galloway, Christopher Social Studies
Gardner, Catherine Science
Garner, Gregory Special Education
Ginn, Kimberly Special Education
Giudice, Victoria PE
Gjoka, Oligerta Math
Grant, Mark PE/Health
Guariglia, Rita Adult Education
Heiss, Matthew Science
Holmes, Greg Social Studies
Hudson, Kevin Social Studies
Hugya, Kara World Languages
Jewell, Colleen ELL
Jones, Brad Enginering
Keane, Erica Health
Knipple, Deborah Business
Knipple, William Math
LaCava, Jennifer English
Lalama, Leah Math
Lambiase, Danette Head Counselor, Guidance (Last Names H-L)
Landgrebe, Virginia Science
Lee, Lisa Social Studies
Leone, Deborah ESS
List, Caleigh ESS
Lucia, Erin PLTW - Engineering
Lynch, Charles Social Studies
Malizia-Boswell, Megan Special Education
Marcus, Annette Art
McCullough, Christina Social Studies
McNamara, Janice Math
Minto, Michelle English
Mirto, David Business
Miserindino, Peter Science
Money, Nina World Languages
Montague, Antoinette Speech/Language Pathologist
Moriarty, Erin Guidance (Last Names A-Co)
Morin, Julianne Social Worker
Murnan, Deborah Math
Murray, Sean PE/Health
Natale, Janet Speech Language Pathologist
Nathan, Robert Guidance (Last Names Si-Z)
Neff, Joseph Tech Ed
Norem, Andrea English
O'Grady, Ashley Special Education
O'Neill, Kristie Business
Ongley, Justin English
Palmer, Corinne Social Studies
Pelletier, Jessica World Languages
Pernerewski, Mark Social Studies
Perrone, Janice Business
Perry, Rory English
Peterson, Colleen Math - AAT and SAT prep
Ragonnet, Danielle Science
Reiner, Cheryl Math
Roman, Katherine Special Education
Rose, Julia English
Ross, Jill Math
Saldana, Ethan Science
Savo, Michael Guidance (Last Names P-Sh)
Schiesel, Candice Social Studies
Schneider, Caitlin Special Education
Sokaitis, Teresa Social Studies
Sokolowski, Kathleen Special Education
Sommerer, Jennifer World Languages
Soucie, Kristi Art
Stiles, Robin Library Media Specialist
Stolle, Kristen Science
Swim, Travis Social Studies
Syzdek, David Music
Taylor, Diane Music
Taylor, Marnie Science
Terhaar, Karen Science
Thrall, Wayne Physical Education
Titus, Jennifer Special Services, Speech
Valencia, Jenilee Special Education
Wainshal, Sarah World Languages
Ward, Jessica World Languages, Dept. Chair
White, Margaret Guidance (Last Names Gr. 9-11 L-N / Gr. 12 M-O)
Wittich, Dawn Social Worker
Wrenn, John Math

Altenhof, Jody School Psychologist
Alvarez, Kathleen Special Education Paraprofessional
Babbino, Frances Special Education
Benvenuti , Nancy Special Education Paraprofessional
Cardiello, Julia Special Services, Psychologist
Cooper, Terri District Wide Secretary
Day, Stewart Facilities
Dovale, Lee Facilities
Dube, Ava Contracted Services
Erickson, Diane Food Services
Giroux, Kristan Social Worker
Hill, Roger Facilities
Hipp, Josephine Food Services
Hults, Laura Assistant, Health Services
Hurley, Linda Food Services
Jugler, Tara Social Worker
Kelly, Carrie Special Education
Lamorte, Michele Special Education
Lampron, Tim Athletic Trainer
LaPerch, Kathleen Special Education
Mattia, james Facilities
Meglio, Brian Facilities
Mercier, Linda Special Education
Merritt, Walker Technology
Miller, Irene Library Services
Montague, Antoinette Speech/Language Pathologist
Morin, Julianne Social Worker
Mowrey, Nancy Special Education
Mudry, Michael Facilities
Neill, Cathy Career Ed
Osuch, George Facilities
Parrillo, Christopher Special Education
Reilly, Elizabeth Special Education
Romano, Colleen Tutor, Specia Education
Seiser, Nicholas Facilities
Smith, Juliann Special Education
Watson, Michael Facilities
Westlake, Linda Nurse, Health Services
Wiltshire, Alexis Special Education
Yerman, Mia Special Education